Webové stránky

S příchodem nové verze Google Chromu, která přijde v červenci letošního roku, Google Chrome vyhodnotí všechny webové stránky bez SSL certifikátu jako nebezpečné!

Do července 2018 se stránky bez protokolu HTTPS, tudíž bez SSL certifikátu, zobrazují s výrazným upozorněním až po zadání dat.

Nově bude upozornění „nezabezpečeno“ defaultně v příkazovém řádku.

Otázkou času je pak možnost, že Google zrealizuje svůj úmysl a upozornění bude zvýrazněno červeným výstražným indikátorem.

Google Chrome je populární prohlížeč, počet jeho uživatelů neustále roste a i to je jeden z důvodu proč mít SSL certifikát.

Jak Vás prohlížeč informuje o stavu zabezpečení?

Jednoduše. Webové stránky, které budou mít platný SSL certifikát, budou mít v příkazovém řádku zámeček, slovíčko „zabezpečeno“, část adresy může být vybarvena zeleně a uvidíte označení HTTPS se kterým se v souvislosti s SSL certifikáty určitě hodně setkáváte.

Co znamená HTTPS?

Je to zkratka slov HyperText Transfer Protocol Secure, kde nejdůležitější je slovíčko SECURE“. Protokol HTTPS šifruje data mezi Vaším počítačem a webovými stránkami, které si aktuálně prohlížíte. Nikdo tak nemůže sledovat co na webu děláte nebo jaká data odesíláte či přijímáte, tím do komunikace nemůže zasáhnout. Když hacker takovou komunikaci zachytí jde o nečitelný shluk dat a tím jsou pro něj nepoužitelná. Dříve hackeři využívali tyto bezpečnostní díry a tak se jim dařilo získávat Vaše hesla. Šifrování jim tohle znemožní.

A PRAXE ­?

Pro nás jednoduchá pro Vás složitá …. Ano!?!

Rádi Vám se vším pomůžeme ať jste již naším klientem s webovými stránkami od nás nebo nejste naším klientem, ale máte webové stránky tvořené na WordPressu a nevíte si rady.

Obraťte se na nás telefonicky, emailem, či za pomocí webového formuláře a rádi Vám pomůžeme!

Poradíme Vám se správným výběrem šifrovacího klíče SSL certifikátu (Secure Sockets Layer), který Vám na server nainstalujemepostaráme se o jeho prodlužování. O všechno se postaráme za Vás!